Aytek Sever – Hiperbor – I

Şiirler

-- * E-Kitap

Aytek Sever – Hiperbor – I

Şiirler

“Büyülü bir sözcük ‘Hiperbor’ benim için; türlü esinler aşılayan gizemli bir imge; rengârenk, ışıl ışıl bir enerji bulutu. Besliyor beni, ateşliyor. ‘Hiper’i de buluyorum onda, ‘hiperbol’ü de. Sonra, ‘hip’i buluyorum – ve bir element buluyorum, ‘bor’ çıkıyor karşıma, hem de ‘hiper’ bir ‘bor’. Dahası, anlam çağrışımlarıyla, kuzey’i buluyorum, buzun ve rüzgârın ötesini, batmayan güneşi, kayıp kıtayı, kutsal soyu: efsaneyi, miti, kadim dünyayı, bilinmeyeni, haritayı, yeryüzünü, mevsimleri. Yani belki de, en önemlisi, bir yön veriyor bana ‘Hiperbor’, bir konum, bir istikamet, bir hareket, bir yolculuk. – Kâh ötesinden yazıyorum kuzeyin ve rüzgârın, kâh berisinden.”

 

Aytek Sever’in 2010-2012 arası şiir, düzyazı şiir, görsel şiir ve metin çalışmalarını kapsayan Hiperbor adlı toplamın ilk cildi İşaret Ateşi’nde.

 

www.isaretatesi.com

E-kitabı tam ekran okuyabilmeniz için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Okurlardan talep gelmesi halinde ileride yapıtın sınırlı sayıda özel baskısının yapılması planlanmaktadır. Buna yönelik duyuruları almak üzere isaretatesi@gmail.com adresine bir e-posta atabilir, takipçi listesine katılabilirsiniz. Dilerseniz, İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

 

Hiperbor-I

Aytek Sever

Şiirler, 1. baskı

Yayın Tarihi: Mart, 2018

işaret ateşi