Aytek Sever – Hiperbor – II

Şiirler

-- * E-Kitap

Aytek Sever – Hiperbor – II

Şiirler

“Büyüklüğü yaratmak ve sonra onu tehlikeye atmak; yükseliş ve düşüşün, gelişim ve körelmenin mekanizmalarını ileri geri, terse düze çalıştırmak; gerçekliğin türlü darboğazlarında sınavdan geçen dehanın (varoluş dehasının) derinlerden kendi kendini doğurmasını beklerken mevsimlerin döngüsünü kovalamak; delili bulup yitirmek (ama onu bir an olsun aklından çıkaramamak); tutkuyu ateşlemek için her yolu denemek (yalnızca alev alev tutuşan bir tutkuyla doyurucu bir nefes alınabileceğini bilmek); diplerden ve zirvelerden geçerek yolculuğa doludizgin devam etmek; bir günden diğerine uzakları, yeni ufukları görmek…”

 

Aytek Sever, 2010-2012 arası şiir, düzyazı şiir ve metin çalışmalarını kapsayan Hiperbor adlı yapıtının ikinci cildiyle İşaret Ateşi’nde.

 

www.isaretatesi.com

Yapıtı tam ekran okuyabilmeniz için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Okurlardan talep gelmesi halinde ileride yapıtın sınırlı sayıda özel baskısının yapılması planlanmaktadır. Buna yönelik duyuruları almak üzere isaretatesi@gmail.com adresine bir e-posta atabilir, takipçi listesine katılabilirsiniz. Dilerseniz, İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

 

Hiperbor-II

Aytek Sever

Şiirler, 1. baskı

Yayın Tarihi: Mayıs, 2018

işaret ateşi