Aytek Sever – Hiperbor – II

Şiirler

-- * E-Kitap

Aytek Sever – Hiperbor – II

Şiirler

“Büyüklüğü yaratmak ve sonra onu tehlikeye atmak; yükseliş ve düşüşün, gelişim ve körelmenin mekanizmalarını ileri geri, terse düze çalıştırmak; gerçekliğin türlü darboğazlarında sınavdan geçen dehanın (varoluş dehasının) derinlerden kendi kendini doğurmasını beklerken mevsimlerin döngüsünü kovalamak; delili bulup yitirmek (ama onu bir an olsun aklından çıkaramamak); tutkuyu ateşlemek için her yolu denemek (yalnızca alev alev tutuşan bir tutkuyla doyurucu bir nefes alınabileceğini bilmek); diplerden ve zirvelerden geçerek yolculuğa doludizgin devam etmek; bir günden diğerine uzakları, yeni ufukları görmek…”

 

Aytek Sever’in 2010-2012 arası şiir, düzyazı şiir, görsel şiir ve metin çalışmalarını kapsayan Hiperbor adlı toplamın ikinci cildi İşaret Ateşi’nde.

 

www.isaretatesi.com

E-kitabı tam ekran okuyabilmeniz için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Okurlardan talep gelmesi halinde ileride yapıtın sınırlı sayıda özel baskısının yapılması planlanmaktadır. Buna yönelik duyuruları almak üzere isaretatesi@gmail.com adresine bir e-posta atabilir, takipçi listesine katılabilirsiniz. Dilerseniz, İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

 

Hiperbor-II

Aytek Sever

Şiirler, 1. baskı

Yayın Tarihi: Mayıs, 2018

işaret ateşi