Aytek Sever – Hiperbor – III

Şiirler

-- * E-Kitap

Aytek Sever – Hiperbor – III

Şiirler

“Tekrarlanan büyük imgeler; Hiperbor’un manyetizması; parıldayan menzil; kopamadığım deney; kurduğum döngü; onay ve yabancılaşma; karanlık ve aydınlık; ölüm ve dirim; faunayla, nesnelerle, olaylarla sayısız personaya bürünmek; esrikliği üslûba dönüştürmek; belirsizliğin tuhaf atlaslarında gezinmek; görüntülerle didişmek, görüntüyü tersyüz etmek; sınırları zorlamak; benliğin yapım ve yıkım ilkelerini sınamak; deliliğin kıyısında dansa durmak; tutulup kalmak, tutunmak, bir yol tutmak…”

 

Aytek Sever’in 2010-2012 arası şiir, düzyazı şiir, görsel şiir ve metin çalışmalarını kapsayan Hiperbor adlı yapıtı, üçüncü cildiyle İşaret Ateşi’nde.

 

www.isaretatesi.com

Yapıtı tam ekran okuyabilmeniz için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Okurlardan talep gelmesi halinde ileride yapıtın sınırlı sayıda özel baskısının yapılması planlanmaktadır. Buna yönelik duyuruları almak üzere isaretatesi@gmail.com adresine bir e-posta atabilir, takipçi listesine katılabilirsiniz. Dilerseniz, İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

 

Hiperbor-III

Aytek Sever

Şiirler, 1. baskı

Yayın Tarihi: Temmuz, 2018

işaret ateşi