Ahmet İnam – Söz Hanı

Şiirler

-- * E-Kitap

Ahmet İnam – Söz Hanı

Şiirler

 

 

“Elli yıldan fazladır şiirle yürüyorum. Cemal Süreya’nın, Behçet Necatigil’in teşviklerini aldığım dönemlerde yazdıklarımı unuttum. Destanlardan, tekerlemelerden, bilmecelerden, türkülerden, şarkılardan, halk şiirinden, Divan edebiyatından beslendim, beslenmekteyim.”

“Şiir utandığım çıplaklığım oldu. Eleştiri, deneme, öykü, roman yazdım. Şiiri düzyazıda gizlemeye çalıştım, hicabımdan. Dalga geçer biçimde manzumelerle bastırdım şiir dürtümü.”

“Saf, temiz, sade bir anlatımı arıyorum. Yunus’un yolcusuyum. Derin ve yoğun yaşantıları basit bir dil ve biçimle söylemeye gayret ediyorum. Ben nasıl ki eksik, özürlü bir insansam, yazdıklarımın da olabildiğince yalansız, riyasız olmasını isterim.”

“Şiir söylemek bir göze almadır. Bela hep vardır. Şairler çarşısında en alt katta bir dükkâncığım var. Çoğu kez kepenkleri kapalıdır. Ölmemişsem içeride çalışıyorumdur. Kapıyı çalana selamım olur.”

 

Felsefeyi şiirin (poêsis) bir türevi olarak gören ve şiire özlem duyarak yazan Ahmet İnam’ın felsefesini anlamanın yolu şiirini de tanımaktan geçiyor. Söz Hanı; İnam’ın “zaman”a, “gün”e, “insan”a, “hiç”e, “sonsuz”a ve “iç”e dokunan şiirinin son on yılından genel bir görünüm sunuyor.

 

www.isaretatesi.com


Ahmet İnam - Söz Hanı

E-kitabı tam ekran okumak için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Okurlardan talep gelmesi halinde ileride yapıtın sınırlı sayıda özel baskısının yapılması planlanmaktadır. Buna yönelik duyuruları almak üzere isaretatesi@gmail.com adresine bir e-posta atabilir, takipçi listesine katılabilirsiniz. Dilerseniz İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

 

Söz Hanı

Ahmet İnam

Şiirler, ilk basım

Yayın tarihi: Ekim, 2019

 

Ahmet İnam’ın kişisel web sayfaları:

http://www.phil.metu.edu.tr/tr/calisanlar/ogretim-elemanlari/ahmet-inam

http://www.ahmetinam.com/

işaret ateşi

Written by İşaret Ateşi

İşaret Ateşi, çeviri ve özgün yapıtlara yer veren bağımsız bir e-yayıncılık sitesidir. Yapıtlar, basılı yayın kalitesinde e-kitaplar halinde paylaşılmakta; süre ya da sayfa sınırlaması olmaksızın, bedelsiz bir şekilde okunabilmektedir. İşaret Ateşi’nin amacı, yapıtların okura doğrudan ulaştırılmasıdır.