Aytek Sever – Passiòn

Şiirler

-- * E-Kitap

Aytek Sever – Passiòn

 

 

“Kendimi kamusal değil özel bir şair olarak gördüm hep. Yazdıklarım belli bir kamusallık yakalamışsa, bunu en özel olduğu noktadan yapmıştır. Şairliğim ne bir kimliktir, ne tavır, ne de sosyal statü. Yoğun bir evrende zaman ve varlıkla başbaşayım. Yazdıklarım yaşadığım, yaparak yaşadığım ve yaşayarak yaptığım şiirin yalnızca bir yansıması; şekillendirdiğim, dönüştürdüğüm, sürdürdüğüm poesis’in ürünleri, hatta yan ürünleri. ‘Nerede kalmıştık?’ ve ‘Peki şimdi ne?’ sorularını sık sık sorduğum sonu gelmez güç egzersizlerinin, nefes alıp verişlerin, duyum serüvenlerinin izdüşümleri, kayıtları. Yazdıklarımın tümü bir seyir defteridir – ama seyrin kendisi değil. Yani burada sözün ardı sözün kendisinden muazzam derecede büyüktür, kapsamlıdır. Seyrin doğasına gelince, onda, kaçınılmaz şekilde, esrimenin tensel deneyimine karşılık gelen en güçlü tutku ve en ağır çile yatar.”

 

Aytek Sever’in 2012-2014 arası şiir, düzyazı şiir, görsel şiir ve metin çalışmalarını kapsayan Siòn adlı toplamın ilk cildi Passiòn, İşaret Ateşi’nde.

 

www.isaretatesi.com


Aytek Sever - Passiòn

E-kitabı tam ekran okumak için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Okurlardan talep gelmesi halinde ileride yapıtın sınırlı sayıda özel baskısının yapılması planlanmaktadır. Buna yönelik duyuruları almak üzere isaretatesi@gmail.com adresine bir e-posta atabilir, takipçi listesine katılabilirsiniz. Dilerseniz, İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

 

Passiòn

Siòn – I

Aytek Sever

Şiirler, ilk basım

Yayın Tarihi: Mayıs, 2019

işaret ateşi

Passiòn için olası tema müziği:

Written by İşaret Ateşi

İşaret Ateşi, çeviri ve özgün yapıtlara yer veren bağımsız bir e-yayıncılık sitesidir. Yapıtlar, basılı yayın kalitesinde e-kitaplar halinde paylaşılmakta; süre ya da sayfa sınırlaması olmaksızın, bedelsiz bir şekilde okunabilmektedir. İşaret Ateşi’nin amacı, yapıtların okura doğrudan ulaştırılmasıdır.