Aytek Sever – Panorama

Seçme Şiirler

-- * E-Kitap

Aytek Sever – Panorama

-Bir Şiir Seçkisi-

“Yeni başlamış değilim şiire. Dün yazdığımı bugün yayımlamaya çalışmıyorum. Uzun bir süredir birikiyordu bu parçalar, ‘mihi ipsi scripsi’ (kendim için yazdım) diyenlerdendim ben de, dolup taşmıştı çekmecem. Kesintiye uğramasını göze alamayacağım bir inşa süreciydi bu; bir dünya kuruyordum; yapıtın büyüklüğünü görmeden müsaade edemezdim kitapların su yüzüne çıkmasına: Önce yaratmalıydım Himalayalar’ı, görmeliydim manzarayı.”

 

Panorama’da yer alan düzyazı şiirler, Aytek Sever’in, 2010-2017 arası dönemdeki çalışmalarının bir kısmını kapsıyor; şairin Hiperbor, Siòn, Moto Perpetuo, Anka adlı şiir toplamlarından yaptığı geniş bir seçki niteliği taşıyor.

 

“Bu parçaları düzyazı şiir olarak adlandırıyorum; bir başkası ‘metin’ diyebilir, ‘fragman’ diyebilir, yahut örneğin onları yarı edebi yarı felsefi kayıtlar olarak değerlendirebilir. Kesin olan şu: Özünde şiirdir bu parçalar – bir yaşam felsefesinin şiiri.”

 

www.isaretatesi.com


Aytek Sever - Panorama

E-kitabı tam ekran okumak için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Okurlardan talep gelmesi halinde ileride yapıtın sınırlı sayıda özel baskısının yapılması planlanmaktadır. Buna yönelik duyuruları almak üzere isaretatesi@gmail.com adresine bir e-posta atabilir, takipçi listesine katılabilirsiniz. Dilerseniz, İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

 

Panorama – Aytek Sever

Şiirler, 1. baskı

Yayın Tarihi: Ocak, 2018

işaret ateşi

Written by İşaret Ateşi

İşaret Ateşi, çeviri ve özgün yapıtlara yer veren bağımsız bir e-yayıncılık sitesidir. Yapıtlar, basılı yayın kalitesinde e-kitaplar halinde paylaşılmakta; süre ya da sayfa sınırlaması olmaksızın, bedelsiz bir şekilde okunabilmektedir. İşaret Ateşi’nin amacı, yapıtların okura doğrudan ulaştırılmasıdır.