Aytek Sever – Hiperbor – II

Şiirler

-- * E-Kitap

Aytek Sever – Hiperbor – II

Şiirler

“Büyüklüğü yaratmak ve sonra onu tehlikeye atmak; yükseliş ve düşüşün, gelişim ve körelmenin mekanizmalarını ileri geri, terse düze çalıştırmak; gerçekliğin türlü darboğazlarında sınavdan geçen dehanın (varoluş dehasının) derinlerden kendi kendini doğurmasını beklerken mevsimlerin döngüsünü kovalamak; delili bulup yitirmek (ama onu bir an olsun aklından çıkaramamak); tutkuyu ateşlemek için her yolu denemek (yalnızca alev alev tutuşan bir tutkuyla doyurucu bir nefes alınabileceğini bilmek); diplerden ve zirvelerden geçerek yolculuğa doludizgin devam etmek; bir günden diğerine uzakları, yeni ufukları görmek…”

 

Aytek Sever’in 2010-2012 arası şiir, düzyazı şiir, görsel şiir ve metin çalışmalarını kapsayan Hiperbor adlı toplamın ikinci cildi İşaret Ateşi’nde.

 

www.isaretatesi.com


Aytek Sever - Hiperbor - II

E-kitabı tam ekran okumak için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Kitabın sınırlı sayıda, karton kapaklı, basılı kopyası da mevcuttur. Talep veya bilgi için İşaret Ateşi’ne konuyla ilgili, adresinizi belirten bir e-posta atabilirsiniz (isaretatesi@gmail.com). Dilerseniz, İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

 

Hiperbor-II

Aytek Sever

Şiirler, 1. baskı

Yayın Tarihi: Mayıs, 2018

Basılı Kopya: Haziran 2021 (50 kopya)

Referans:

Sever, Aytek. Hiperbor-II. 2018. https://www.isaretatesi.com/aytek-sever-hiperbor-ii/

 

işaret ateşi

 

Written by İşaret Ateşi

İşaret Ateşi, çeviri ve özgün yapıtlara yer veren bağımsız bir e-yayıncılık sitesidir. Yapıtlar, basılı yayın kalitesinde e-kitaplar halinde paylaşılmakta; süre ya da sayfa sınırlaması olmaksızın, bedelsiz bir şekilde okunabilmektedir. İşaret Ateşi’nin amacı, yapıtların okura doğrudan ulaştırılmasıdır.