Ahmet İnam – Günlerin Işığı

Denemeler

-- * E-Kitap

Ahmet İnam – Günlerin Işığı

Denemeler ve Şiirsel Parçalar

 

 

Yakın zamanda yayımladığımız Zirvelerin Aynası’nın ardından, Ahmet İnam, Günlerin Işığı’nda bu defa da akıp giden günlerin, alelâde anların içinden yansıyan pırıltıları yakalıyor, felsefeye açılan kapıyı aralıyor, içeriyi göz kamaştırıcı bir ışıkla dolduruyor.

Günlerin Işığı’nı oluşturan denemeler ve şiirsel parçalar “anlamın masalı”nın, çiçek tozlarının, gülmenin peşine düşüyor, bizi bir “roman insanla”, bir babayla, bir kediyle, bir yaralı kuşla, bir meczupla tanıştırıyor, “ürkü”den türküye bir yol tutuyor, yüzümüze bakıyor, ağıtlıyor, dürtülerle dans ediyor, mutluluğu ve inancı arıyor, ve her şeyden önemlisi, bizi karşılaşmaya çağırıyor. Daha önce çeşitli dergi ve kitaplarda yayımlanmış bu metinler gözden geçirilmiş yeni versiyonlarıyla ilk kez İşaret Ateşi’nde okurlarla buluşuyor.

Topu topu yüz sayfalık bu uçsuz bucaksız yapıt, çağa karşı müthiş de bir panzehir…

www.isaretatesi.com


Ahmet İnam - Günlerin Işığı

E-kitabı tam ekran okumak için üstteki pencerenin köşesindeki bağlantıya tıklayınız. Okurlardan talep gelmesi halinde ileride yapıtın sınırlı sayıda özel baskısının yapılması planlanmaktadır. Buna yönelik duyuruları almak üzere isaretatesi@gmail.com adresine bir e-posta atabilir, takipçi listesine katılabilirsiniz. Dilerseniz, İşaret Ateşi’ni sosyal medya üzerinden de takip edebilirsiniz. İyi okumalar…

Günlerin Işığı

Ahmet İnam

Denemeler, 1. baskı

Yayın Tarihi: Kasım, 2018

 

İçindekiler

Anlamın Masalı

Çiçek Tozları

Gülmek

Bir Roman İnsan: Nahide Hanım

Güzel Acı Çekerdi Babam

Bir Kedim Var, Kimselere Benzemez

Orta Odayı Açma, Yaralı Bir Kuş Var!

Üç Çay

Ben Kabak Kafalı, Yerden Bitme, Koca Göbekli Bir Yazar Olmasaydım

Meczub

Söyleme

Yüzü ve Kıçıyla Çağımızın İnsanı

Ürkü

Bir Ağıt Olarak İnsan

Dürtülerin Dansı

Hiç Karşılaşmadan Yaşıyoruz

Karşılaşma Ahlakı Üzerine Düşünceler

Mutlu Olmak

İnançlar Özgürlük Çiçekleri Açabilecek Mi?

 

Ahmet İnam’ın kişisel web sayfaları:

http://www.phil.metu.edu.tr/tr/calisanlar/ogretim-elemanlari/ahmet-inam

http://www.ahmetinam.com/

işaret ateşi

Written by İşaret Ateşi

İşaret Ateşi, çeviri ve özgün yapıtlara yer veren bağımsız bir e-yayıncılık sitesidir. Yapıtlar, basılı yayın kalitesinde e-kitaplar halinde paylaşılmakta; süre ya da sayfa sınırlaması olmaksızın, bedelsiz bir şekilde okunabilmektedir. İşaret Ateşi’nin amacı, yapıtların okura doğrudan ulaştırılmasıdır.